П`ятниця, 26.04.2024, 20:14

«  Жовтень 2011  »

Головна » 2011 » Жовтень » 2 » ЕКСКУРСІЙНИЙ МАРШРУТ СЕЛО ЗЕЛЕНЕ ПОЛЕ КУРГАН МОГИЛА БАБА
ЕКСКУРСІЙНИЙ МАРШРУТ СЕЛО ЗЕЛЕНЕ ПОЛЕ КУРГАН МОГИЛА БАБА
ШКОЛА МАЄ МОЖЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ТУРИСТИЧНИХ МАРШРУТІВ ОДИН З НИХ КУРГАН МОГИЛА БАБА СЕЛО ЗЕЛЕНЕ ПОЛЕ.
НА СЬОГОДНІ МИ ВЖЕ ПРОВОДИЛИ БЛИЗЬКО ДЕСЯТИ ЕКСКУРСІЙ В ТОМУ ЧИСЛІ З ІНОЗЕМНИМИ ДЕЛЕГАЦІЯМИ ТА ПРИВАТНИМИ ОСОБАМИ.
Технологічна картка екскурсії «с. Зелене Поле – Меморіальний комплекс ВВВ «Могила Баба»»
Розроблена нами екскурсія розрахована на масову аудиторію. Тривалість екскурсії 3 – 3,5 годин. Можливі зміни в тривалості в залежності від цільової спрямованості груп. Мета екскурсії: історико-культурна, пізнавальна, наукова, екологічна та рекреаційна. Завдання екскурсії: за допомогою заздалегідь відібраних туристичних об’єктів, матеріалами «папки екскурсовода» та відзнятими телевізійним краєзнавчим проектом Криворізьким телевізійним каналом «Рудана» 15 хвилинних науково-популярних передач про об’єкти, ознайомити туристів з історією та пам’ятками історичної спадщини с. Зелене Поле та Меморіального комплексу ВВВ «Могила Баба». Маршрути пішохідної частини екскурсії: Храм – Зеленопільська школа – Неврологічний диспансер – Цвинтар с. Зелене Поле – Братська могила с. Зелене Поле Загальні організаційні вимоги: екскурсовод строго дотримується маршруту екскурсії, не порушує правила дорожнього руху, слідкує за безпекою екскурсантів. На під’їздах до села Зелене Поле, кургану Могила Баба та Парку Веселі Терни використовується автобусний транспорт. Сама екскурсія пішохідна, не вимагає значних фізичних та моральних сил. Вступ. Організаційна частина: знайомство групи з екскурсоводом, бесіда про правила поведінки та безпеки. Оголошення теми екскурсії, короткий перелік об’єктів, що будуть відвідані під час екскурсії. Повідомити про тривалість маршруту. Загальна інформаційна частина: Основна частина екскурсії: 1. Храм Української православної церкви (колишня менонітська кірха). Розповідь починається із повідомлення дати заснування села та особливостей заселення півдня України німецькими колоністами. Звернути увагу на характер будівлі церкви, наголосити на її унікальність для нашого регіону (більше подібних будівель не збереглося). Звернути увагу на дані про знаходження під стінами церкви братської могили солдатів німецької армії часів ВВВ, пам’ятну дошку та хрест на честь 100-річча будівлі, встановлені за сприяння Вібе В.Є.(громадянина Німеччини), місцевих меценатів та учнів школи. Тривалість етапу – 30 хвилин. 2. Зеленопільська неповна середня загальноосвітня школа. Охарактеризувати особливості розвитку освіти у німецьких колоніях. Наголосити на часі заснування школи. Показати старе та нове приміщення. Зробити акцент на випускниках школи, репресіях, яких зазнали учні та вчителі школи. Тривалість етапу – 20 хвилин. 3. Зеленопільський неврологічний диспансер. (Колишній завод Фрезе). Розповісти історію виникнення та функціонування заводу, використовуючи фотографії із «папки екскурсовода». Розповісти історію та специфіку функціонування інших індустріальних об’єктів села, що не збереглися до теперішнього часу. Тривалість етапу – 20 хвилин. 4. Цвинтар села Зелене Поле. Наголосити про те, що німцям за сталінських часів було заборонено вхід на кладовище і поминання загиблих під час репресій. Розповідь про репресії в с. Зелене Поле. Тривалість етапу 30 хвилин. 5. Пам’ятник загиблим радянським воїнам під час ВВВ на братській могилі. Розповідь про історію села у 1941-1944 рр. Схарактеризувати проблеми морального вибору населення села із німецьким корінням: бути на боці історичної батьківщини за ознакою національності чи за ознакою громадянства. Історія боїв за с. Зелене Поле. Тривалість етапу – 20 хвилин. 6. Переїзд автобусом до Меморіального комплексу ВВВ Курган «Могила Баба». Короткі підсумки побаченого на першому етапі екскурсії. Тривалість етапу 20 хвилин. 7. Меморіальний комплекс ВВВ Курган «Могила Баба». Розповідь про історію кургану. Його стратегічне значення, пов’язане із розташуванням на вододілі, як у часи козацької епохи так і в часи ВВВ. Розповідь легенди про історію кургану у часи Б. Хмельницького. Розповідь історії визволення району під час боїв за Кривий Ріг у роки ВВВ. Розповідь про роль комплексу під час святкування Дня Перемоги у наш час. Тривалість етапу 40 хвилин. Підсумки екскурсії: Підводяться підсумки екскурсії, коротке узагальнення побаченого. За попередньою домовленістю із екскурсійною групою можлива організація «солдатської каші», приготовленої у лісосмузі поряд з курганом.
Переглядів: 1682 | Додав: директор | Рейтинг: 3.0/2